Avrupa Lisanları Merkezi İngilizce Eğitimi

Duyurular
Avrupa Lisanları Merkezi: ALM'de  İngilizce  &  Almanca  &  Fransızca  &  Arapça  Ve  Tüm Dünya Dilleri... Almanca A1 Aile Birleşimi... Yurtdışı Dil Eğitimi... Kayıtlarımız Başlamıştır... Erken  Kayıt  Fırsatlarından  Sizde  Faydalanın...

Arapça Eğitimi

ARAPÇA EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ:

                                                 ARAPÇA KURSU
Arapça özellikle son yıllarda artan yatırımlarla birlikte şirketlerin en çok tercih ettikleri yabancı dillerden biri haline gelmiştir.DÜNYADA  200 MİLYONA YAKIN İNSAN ARAPÇA KONUŞUYOR. Arapça öğrenmek, kariyerinize yapacağınız en etkili yatırımlardan birisi olacaktır.

1.SEVİYE

2 KUR 1SEVİYE: Arapça harflerinin doğru telaffuzu. Hızlı ve doğru okumaya başlamak. Birleşik ve Ayrı Zamirlerin öğrenilmesi. İşaret isimlerinin uzaktaki-yakındaki öğrenilmesi. Arapçada varlık isimlerinin ve özelliklerinin tanınması. Belirli-belirsiz isimler, eril(müzekker)-dişil(müennes) isimlerin ayrıştırılması.Tekil,ikil ve çoğul isimler. Ana hatlarıyla İsim Cümlesi, Fiil Cümlesi ve Soru Cümlesi nasıl kurulur? Aslından üç, dört ve beş harfli fiiller.

2.SEVİYE

4 KUR 2 SEVİYE: Basit fiillerin yapısını kavramak. Geçmiş zaman, Şimdiki zaman-Geniş zaman, Gelecek zaman ve Emir fiiller. Şahıslara göre fiillerin çekimi. Türemiş fiiller ve zaman çekimleri. İsim Cümlesinin önüne gelen edatlar. Fiil Cümlesinin önüne gelen edatlar.

3.SEVİYE

6 KUR  3 SEVİYE: Kitap Okuma, Şiir Okuma, Hadis-i Şerif Okuma, Hikaye Okuma Metin Okuma Alıştırmaları. Son hedef Günlük Gazete Okuma ve Akıcı Konuşma.

ESP TEKNİK ARAPÇA

Ayrıca Mesleki  teknik Arapça dersleri vermekteyiz. Buna (ESP)Teknik Arapça da denir. Örneğin: Turizm Arapçası; Turistik yerler, özellikleri ve turistik terimler ile Otelde, Havaalanında gerekli terimler öğretilmektedir. En güncel arapça budur.BU ARAPÇA İLE HER TÜRLÜ İLETİŞİMİ KURABİLİR YORUMLAR YABİLİR.Ticari terimleri, İthalat-İhracat-Muhasebe Mevzuatını ve Gümrük Mevzuatını Pzalama satış ,mailler,gelen telefonler, fax’la gelen yazıları tercüme etme.vb….Herhangi bir şirket ile ticari diyaloglar (yüz yüze ve telefon görüşmeleri), metinler, yazışmalar, ithalar-ihracat dili, ticari kelimeler ve kavramlar, sözleşme metinlerinin yanı sıra sipariş alıp vermek gibi ticari hayatta meydana gelebilecek her türlü yaşantı, pratik örnekler ile derinlemesine inceler. Arap ülkeleriyle ticaret yapan ya da yapmayı düşünen öğrencilere yönelik bir program olup ekonomi ve ticari ağırlıklı, ana terminolojiyi, ticari konuşmaları, metinleri ve telefon görüşmeleri içerir.
• Arapça Ticari Metinler• Arapça Ticari Yazışmalar• Arapça Telefon Görüşmeleri
• Arapça ithalat- İhracat Dili • Arapça Ticari Kelime ve Kavramlar • Arapça Sözleşme
Metinleri• Arapça Tiacari Diyaloglar


  1. ve 2.   KUR: BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

Birinci ve ikinci kurlar, 2’şer aylık olup, toplam 4 ay, 100 saattir.

3. ve 4.  KUR: ORTA SEVİYE

Üçüncü ve dördüncü kurlar, 2’şer aylık olup, toplam 4 ay, 100 saattir.

5. ve 6.  KUR: İLERİ SEVİYE

Beşinci ve altıncı kurlar, 2’şer aylık olup, toplam 4 ay, 100 saattir.

*Kursun bütün aşamaları dört beceriyi (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) kazandırmaya yönelik olup, dersler; dinleme, konuşma, okuma ve yazma şeklinde yapılacaktır.

KAZANIMLAR:

Başlangıç Seviyesi: Başlangıç Kuru sonunda, öğrencinin orta derecede anlama, konuşma ve yazma becerilerini kazanarak günlük işlerini ve zaruri ihtiyaçlarını giderebilecek seviyeye ulaşması hedeflenir. Bu kur sonunda öğrenci, kendini ifade edebilir ve temel cümleler kurabilir.

Orta Seviye: Bu kur sonunda öğrenci, iyi derecede anlama, konuşma ve yazma becerilerini kazanırken, diğer taraftan Arap Kültürü ve Medeniyeti hakkında malumat elde etmiş olup; tv., gazete, radyo gibi basın yayın kuruluşlarında kullanılan modern terimleri (basın dilini) okuyup anlama seviyesine ulaşır.

İleri Seviye: Öğrenci ileri düzeyde anlama, konuşma, yazma ve çeviri yapma becerilerini kazanır ve çeşitli asırlardaki Arap Edebiyatına ait şiir, yazılı ve sözlü anlatıma dair temel eserlerin ve Kur'an-ı Kerim'den bazı sûrelerin dil açısından tahlillerini yapabilecek seviyeye gelir. Dil sınavlarına yönelik çalışabilir ve çeviri yapabilir.

Arapça Kursu
Arapça özellikle son yıllarda artan yatırımlarla birlikte şirketlerin en çok tercih ettikleri yabancı dillerden biri haline gelmiştir. DÜNYADA  200 MİLYONA YAKIN İNSAN ARAPÇA KONUŞUYOR. Arapça öğrenmek, kariyerinize yapacağınız en etkili yatırımlardan birisi olacaktır.

GÜNLÜK ARAPÇA VE DİYALOGLAR

Pratik Arapça

Pratik Arapça Eğitimidaha çok kişilerin günlük ve iş hayatına yönelik ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış bir içeriği kapsamaktadır. Bu içerikle öğrencilerimiz karşılıklı konuşma ağırlıklı bir Arapça öğrenimini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra iş hayatına yönelik bir çok diyalog ve konuşma barındıran yayınların kullanımı da yapılır.

Pratik Arapça eğitimini pratik konuşma kalıpları ile gruplara yönelik olduğu kadar, birebir (kişiye özel) eğitim olarakda işlemekteyiz.

Arapça pratik dersinde işlediğimiz konular,

-  Selamlaşma ve Tanışma,

-  Tatil, Seyahat ve Gezi.

-  Sağlık,

-  Yerleşim,

-  Hac ve Umre,

-  Gündelik Hayat,

-  Yolculuk,

-  Yeme ve İçme,

-  İnsanlar ve Mekanlar,

-  Eğitim,

-  İş Hayatı,

-  Alışveriş,

yöntemler üzerinden işlenmektedir.

Genel Müdürlük

  • Telefon: +90 212 570 90 53

Sosyal Ağ

Bizi Facebook'dan takip edebilirsiniz.