Enter your keyword

TOEIC Sınavı

TOEIC Sınavı

1.TOEIC nedir?
TOEIC (Test of English for International Communication) günlük iş İngilizcesini test eden uluslar arası bir sınavdır. TOEIC, TOEFL, GRE, GMAT gibi sınavların da hazırlayıcısı olan ETS’nin, işletmeler için özel olarak uyguladığı bir testtir. Tüm dünyaca tanınan ve uygulan TOEIC, İngilizce düzey belirleme amacıyla en çok kullanılan sınavlardan birisidir. Her yıl 60’dan fazla ülkede, 3 milyondan fazla kişi ve binlerce uluslararası kurum tarafından kullanılmaktadır.

2. TOEIC sınavına kimler katılabilir?
TOEIC İş başvurularından rakiplerinden bir adım önde olmak isteyenler, öğrenciler veya özellikle TOEIC sınavı isteyen kurumlara başvuracak olanların katıldığı bir sınavdır.

3. TOEIC sınavını hangi kuruluşlar kabul etmektedir?
TOEIC Türkiye’de genellikle bankalar, kurumsal şirketler ve danışmanlık firmaları tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca TOEIC yurtdışında da oldukça yaygın olarak kabul edilen bir sınavdır.

4. TOEIC sınavına nasıl başvurulur?
Telefon yoluyla ilinizdeki sınav başvuru merkezlerinden randevu alınabilmektedir. Detaylı bilgi için bkz: www.ets.org

5. TOEIC sınavının süresi ne kadardır?
Sınavın toplam süresi 120 dakikadır.

 

ŞUBELERİMİZ
 GENEL MERKEZ    BAKIRKÖY ALM      BAKIRKÖY ALM 1      SİLİVRİ ALM      GAZİOSMANPAŞA ALM

 

6. TOEIC sınavının teknik altyapısı nasıldır?
TOEIC toplam 200 sorudan oluşan bir sınavdır. Sınav okuma ve dinleme şeklinde iki bölümden oluşur. Sorular çoktan seçmeli şekildedir.

Dinleme: Toplam 100 sorudan oluşur ve 45 dakika sürer. Dinleme bölümündeki parçalar CD’den dinlenir.
1. Kısım: Fotoğraflar – 4 şıklı 10 soru
2. Kısım: Soru-Cevap – 3 şıklı 30 soru
3. Kısım: Kısa diyaloglar – 10 diyalog, her biri için 4 şıklı 3 soru
4. Kısım: Kısa konuşmalar – 10 konuşma, her biri için 4 şıklı 3 soru

Okuma: Toplam 100 sorudan oluşur ve 75 dakika sürer.
1. Kısım: Eksik cümleleri doldurma: 4 şıklı 40 soru
2. Kısım: Metin doldurma – 4 metin, her birinde 4 şıklı 3 soru
3. Kısım: Okuduğunu anlama – Tek metinli 28 soru, çift metinli 20 soru

7. TOEIC sınavına hangi seviyede hazırlanılmalıdır?
TOEIC sınavına genel İngilizce programları öncesinde hazırlanılması Türkiye şartlarında İngilizce eğitimi alan bir aday için fazlasıyla tehlikelidir. Bu nedenle en az Upper-intermediate seviyesini bitirmiş olmak 6,5 ve üzeri bir skor için uygun olacaktır.

8. TOEIC sınavının sonucu kaç sene geçerli kalır?
TOEIC sınav sonuçları 2 yıl süreyle geçerlidir.

9. TOEIC sınavına hazırlıkta ALM farkı nedir?
Uzman yabancı eğitmenlerimiz sınava hazırlık süresinde kısa bir grammar tekrarından sonra reading ve listening bölümlerinde karşımıza çıkabilecek soru tiplerini ve bu soruların çözümlerini öğreterek öğrencinin pratiğini artırmaya yönelik çalışırlar. En çok kullanılan kelimeler ve hızlı ve pratik çözüm yöntemleri üzerine yapılan çalışmalarla da öğrencilerimizin sınavı bitirme hızını artırmak hedeflenir.

Eğitimlerimiz çalışan kesimin katılabileceği saatler düşünülerek belirlenen gün ve saatlerde toplam 100 ders saati olarak tamamı formasyon sahibi uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Program sonunda hedeflenen amaç tavan puan 990 üzerinden en az 800 puan alınmasıdır.

Eğitimin sonunda öğrencilerimiz global iletişim prosedürlerine ve iletişim standartlarına hakim olarak iş mülakatlarında belirgin bir dinleme yetisi kazanırlar. Elde ettiğiniz zengin eklime haznesi ve güçlü altyapıyla yazılı iletişimizi daha anlaşılır hale getirebilirsiniz. Sınav sonucunda aldığınız puanı 2 yıl boyunca resmi olarak kullanabilir, elde edeceğiniz yüksek puanla rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Sohbeti başlat.
Bilgi almak istiyorum.
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz.