Enter your keyword

Almanca A1 Sınavına Hazırlık

Almanca A1 Sınavına Hazırlık

Almanca A1 Sınavı, eşlerin aile birleşiminde bulunacak kişilerin basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olup olmadığını ölçen bir sınavdır.

Bu sınava herkes  katılabilir. Ancak bu sınava girenlerin büyük çoğunluğu eşle aile birleşiminde bulunacak kişilerdir. Basit düzeyde Almanca bilgisinden anlaşılması gereken, İkamet yasası ile ilgili yapılan reformlar, Almanya`da ki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılar vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenlemeyle, Almanya`ya gidecek olan bu kişilerin en azından basit bir şekilde de olsa Almanca dilinde iletişim kurarak toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu yöntemle sonradan aile birleşimi yapan eşlere entegrasyon kurslarının başlangıç döneminde ve böylece Alman toplumuna uyum sağlamalarında kolaylık sağlanmış olacak ve Almanya`da ki yaşamlarına daha iyi şartlarla başlama imkanı verilmiş olacaktır.

Almanya`ya gidecek olan kişinin Almanca dilinde en azından basit düzeyde iletişim kurabildiğini vize başvurusu sırasında kanıtlanmalıdır. Basit düzeyde Almanca bilgisiyle somut olarak Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki bilgi seviyesi kastedilmektedir. Bu yenilik, Avrupa Birliği`nin ikamet ve iltica hukukuna yönelik düzenlemeler temelinde oluşturulmuştur.

Almanca A1 Sertifika sınavı dört bölümden oluşmaktadır.

HÖREN (dinleme)

LESEN (okuduğunu anlama)

SCHREIBEN (yazma) ve

SPRECHEN (konuşma)

DERS SAATLERİ

CUMA            19:00-21:45

CUMARTESİ  19:00-21:45

PAZAR           19:00-21:45

Sohbeti başlat.
Bilgi almak istiyorum.
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz.