Enter your keyword

Genel Almanca

Genel Almanca

Genel Almanca eğitimimizde toplam 6 seviye bulunmakta ve her seviye 96 ders saatinden oluşmaktadır. Dersler Türk ve yabancı öğretmenler tarafından dönüşümlü olarak verilmektedir.

Türk öğretmen ağırlıklı başlayan derslerde yabancı öğretmen oranı her seviye yükselişinde  artmaktadır. Daha önceden Almanca bilgisi olan öğrenciler seviye belirleme sınavının ardından uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Seviye belirleme sınavımız yazılı ve sözlü iki aşamadan oluşmaktadır. Ücretsiz olarak yapılan bu sınav için kayıt şartı yoktur. 

1. Seviye     96 saat         Grundstufe-1 Türk Öğretmen
Bu seviye sonunda: Basit konuşmalar yapabilecek, duyduğunuz ve okuduğunuz basit cümleleri anlayabileceksiniz. 

2. Seviye    96 saat         Grundstufe-2  Türk Öğretmen
Bu seviye sonunda: Yazılı ve sözlü günlük ifadelerin büyük bir kısmını anlayabilecek ve genel konuşma ortamlarına girebileceksiniz. 

3. Seviye   96 saat           Mittelstufe-1 Türk Öğretmen
Bu seviye sonunda: Kendinizi kolaylıkla ifade edebilecek ve kimseye ihtiyaç duymadan kültürler arası iletişime geçebileceksiniz.

4. Seviye   96 saat           Mittelstufe-2 Türk Öğretmen
Bu seviye sonunda: Uluslararası üst düzey yazışmalar yapmaya başlayabilecek, akademik çalışmalara katılabileceksiniz. Çeşitli sertifika programlarına katılmaya hazır hale geleceksiniz.

5. Seviye   96 saat           Mittelstufe-3 Yabancı Öğretmen ve Türk öğretmen
Bu seviye sonunda: İleri seviyede yabancı dil bilgisine ulaşmış olacaksınız. Artık uluslararası konferanslara konuşmacı olarak da katılabileceksiniz. Bu noktadan sonra özel amaçlı çalışmalar yapabilirsiniz.

6. Seviye   100 saat           Aufbaukurs  Yabancı Öğretmen
Bu seviye sonunda: Almanya ya da Avusturya’daki üniversitelere geçiş yapmak ya da bu üniversitelerde master yapmak isteyen öğrencilerin, Genel Almanca programımızı tamamladıktan sonra, almaları gereken bir eğitimdir.

Sohbeti başlat.
Bilgi almak istiyorum.
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz.