Enter your keyword

post

GAZİOSMANPAŞA ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ

GAZİOSMANPAŞA ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ

ALMANCA A1 SINAVINA HAZIRLIK

GAZİOSMANPAŞADA YILLARDIR AİLE BİRLEŞİMİ EĞİTİMİ VEREN AVRUPA LİSANLARI MERKEZİ EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİMİZ %100 BAŞARILI OLUP ALMANYADA AİLE BİRLEŞİMİ YAPMIŞLAR.

Almanca A1 Sınavı, eşlerin aile birleşiminde bulunacak kişilerin basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olup olmadığını ölçen bir sınavdır. Bu sınavı geçemeyenler ALMANYA gitmeleri zorlaşmaktadır.

Bu sınava herkes  katılabilir. Ancak bu sınava girenlerin büyük çoğunluğu eşle aile birleşiminde bulunacak kişilerdir. Basit düzeyde Almanca bilgisinden anlaşılması gereken, İkamet yasası ile ilgili yapılan reformlar, Almanya`da ki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılar vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenlemeyle, Almanya`ya gidecek olan bu kişilerin en azından basit bir şekilde de olsa Almanca dilinde iletişim kurarak toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Bu yöntemle sonradan aile birleşimi yapan eşlere entegrasyon kurslarının başlangıç döneminde ve böylece Alman toplumuna uyum sağlamalarında kolaylık sağlanmış olacak ve Almanya`da ki yaşamlarına daha iyi şartlarla başlama imkanı verilmiş olacaktır.Bu konuda AVRUPA LİSANLARI MERKEZİ olarak AİLE BİRLEŞİMİ KONUSUNDA EN BÜYÜK YARDIMCINIZ OLACAKTIR.

Almanya`ya gidecek olan kişinin Almanca dilinde en azından basit düzeyde iletişim kurabildiğini vize başvurusu sırasında kanıtlanmalıdır. Basit düzeyde Almanca bilgisiyle somut olarak Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki bilgi seviyesi kastedilmektedir. Bu yenilik, Avrupa Birliği`nin ikamet ve iltica hukukuna yönelik düzenlemeler temelinde oluşturulmuştur.

Almanca A1 Sertifika sınavı dört bölümden oluşmaktadır.

HÖREN (dinleme)

LESEN (okuduğunu anlama)

SCHREIBEN (yazma) ve

SPRECHEN (konuşma)

DERS SAATLERİ YÜZ YÜZE GÖRÜŞME SAĞLANDIKTAN SONRA ORTAK KARAR VERİP BELİRLENMEKTEDİR.

MAKSİMUM 10 KİŞİLİK SINIFLARDA VE ÖZEL BİREBİR EĞİTİM VERİLMEKTEDİR.

Sohbeti başlat.
Bilgi almak istiyorum.
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz.